השתלות ממוחשבות

השתלות ממוחשבות הן ללא ספק פריצת דרך בכל מה שנוגע לעולם זה שמלווה אותנו כבר שנים ארוכות. תחום רפואת השיניים נהנה מאוד מן ההתפתחות הזו וכיום ניתן לבצע השתלות שיניים במהירות רבה ומבלי להסב כאבים מיותרים ואי נוחות שליוותה את השיטות הקודמות. בעבר אנשים שאיבדו שיניים נדרשו לשימוש בפלטה שהייתה מסורבלת ולא נוחה כלל וכלל. הגישה הייתה שונה לחלוטין והשתלת שיניים נחשבה להליך מתמשך וארוך.

השתלות ממוחשבות – מה היתרון?

ככל שמדובר על השתלות שיניים הרי מובן שהן משפרות מאוד את מצבם של המושתלים ומאפשרות להם לחזור לשגרה של לעיסה בטוחה ונוחה. מחסור בשיניים יכול להביא אתו שפע של בעיות כמו הימנעות ממזון מסוגים שונים, בעיות בדיבור, פגמים אסתטיים שונים ומחלות בשיניים. השתלות ממוחשבות הופכות את כל התהליך להרבה יותר קל ופשוט ובעיקר מדויק. גם השיקום שלאחר ההשתלות הינו קצר ביותר וניתן לחזור במהרה לשגרה נוחה ובריאה.

ההשתלה הממוחשבת היא טיפול השתלת שיניים אשר כולו מתוכנן באמצעות תוכנת מחשב כך שהשתלים אשר מגיעים אל פיו של המטופל מותאם באופן מדויק וכל ההשתלה מתרחשת במהירות רבה מבלי להסב נזק או כאבים.

איך זה מתבצע בפועל?

את הטיפול מקדים צילום CT מיוחד שמיועד להליך של השתלת שיניים ממוחשבת. מדובר על צילום חדשני ומדויק מאוד (יותר מפי 8 מצילום רגיל). הצילום הינו תלת ממדי וכך ניתן למדוד באופן מיטבי את מקום ההשתלה ולתכנן את השתלים שיונחו בפה. הצילום מועבר באופן ישיר אל המחשב של הרופא וכך התהליך מתבצע במהירות רבה. התמונה שמתקבלת מאפשרת לרופא לבצע את עבודתו על הצד הטוב ביותר שכן הצילום נותן לו אינדיקציה לרוחב, גובה ועובי עצם הלסת במקום ההשתלה.

לאחר מכן מגיע שלב שבו מייצרים שבלונה שהיא למעשה העתק מדויק השל הלסת שעשוי מסיליקון ומכיל את המיקום המדויק של השתלים. היתרון הגדול הוא בכך שהמטופל יוצא עם שיניים חדשות במהירות. לאחר ביצוע השתלות ממוחשבות או השתלה אחת מורכב גשר זמני למשך כמה ימים ולאחר מכן מותקן גשר קבוע ונוח, יציב שיחזיק מעמד למשך שנים רבות.

אהבתם?

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שיתוף בטוויטר
שיתוף ב email
שיתוף באימייל
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואטסאפ

השאירו תגובה

© כל הזכויות שמורות לבלוג בריאות ורפואה.

המידע באתר זה הנו אינפורמטיבי בלבד לצורכי פרסום. אין להשתמש במידע זה לשום צורך.

דילוג לתוכן